4 praktyczne korzyści z bycia Obecnym i sposób jak to zrobić

Czym jest bycie Obecnym w praktyce i jakie daje korzyści?

Może czasem czujesz potrzebę intensywniejszego bycia Tu i Teraz, a nie jak ja to nazywam, rozdawania się na różne tematy. Bowiem o czymkolwiek pomyślisz – Twoja cząstka (energia) już tam jest. Pomyśl więc ile tematów Cię angażuje  i trzyma Twoją energię 😳

Bycie obecnym to m.in. wycofanie swojej energii ze spraw w głowie i świadome zaangażowanie się w PROCES. Tak podnosisz swoje wibracje.

Co to daje w praktyce? Podam Ci przykład z mojego życia.

🏊🏻‍♀️ Ostatnio pływam tylko grzbietem. W prostym procesie dopływania do ścianki, zatrzymywania się i startowania w drogę powrotną (no chyba, że ktoś robi nawrót ;)) zauważyłam czym w praktyce jest bycie Obecną i jakie niesie ze sobą korzyści.

Na początku mój umysł kontrolował sytuację, bo nie chciał uderzyć się w rękę, obserwowałam sufit basenu, żeby wiedzieć kiedy to TEN moment. 

Co to wywoływało?

  • byłam spięta
  • traciłam długość basenu, bo często zatrzymywałam się wcześniej źle szacując, że to już ścianka
  • jak dopływałam dalej to zdarzało się, że uderzałam się w rękę i tak (bo ciało było spięte)

Gdy zrobiłam więcej powtórzeń i w końcu WYCOFAŁAM energię z myślenia o tym, w którym miejscu basenu się znajduję i stałam się OBECNA – skupiłam się na procesie – ruchu ciała okazało się, że:

1️⃣ w pełni korzystałam z możliwości, bo dopływałam do końca basenu (i nie uderzałam się ręką w ściankę tylko delikatnie jej dotykałam, bezwiednie wyczuwałam kiedy to ten moment)

2️⃣ rozluźnienie w procesie spowodowało, że mimochodem zaczęłam generować pomysły i układać sprawy, nad którymi wcześniej się zastanawiałam

3️⃣ odkryłam przestrzeń na intensyfikowanie procesu i wyciąganie więcej korzyści z tej samej jednostki czasu (większe czułość na ruch ciała i wpływ na niego)

4️⃣ wychodziłam z basenu wypoczęta i pełna energii do dalszych działań 

Od czego więc zacząć odzyskanie energii, aby coraz częściej być poza autopilotem?

 

Bycie Obecnym w 3️⃣ krokach: 

1️⃣ Zauważ jakie tematy zaprzątają Twoją głowę i uświadom sobie, że zainwestowałeś w nie swoją energię, więc ulokowałeś cząstkę siebie poza Sobą

2️⃣ Zrób świadomy głęboki wdech i wydech, to moment bycia w centrum, bez nadawania kierunku swojej energii. Przez chwilę oddychaj w skupieniu, pozwól by myśli przepływały, tym razem nie angażuj w nie swojej uwagi, tylko pozwól płynąć

3️⃣ W tym stanie wróć do swoich bieżących zadań. Po prostu ROBISZ SWOJE.

Tak podnosisz poziom swojej wibracji i jesteś bardziej OBECNY.

#podnosimywibracje #watahaobecnych 

Najnowsze wpisy

Jak stwarzać nowe sytuacje swoją UWAGĄ?

Obecność = Widzenie 👁 ✅ To co ...

Czytaj więcej
Dlaczego znów się martwisz i zastanawiasz?

„Patrzymy w przyszłość, a to ...

Czytaj więcej